فراخوان شانزدهمین دوره جایزه معماری میرمیران

مسابقه طراحی مفهومی (concept design)

معماری عالم مثال

جریان نوین معماری ایران، که من به آن تعلق دارم تلاش دارد نوعی معماری بیافریند؛ که معماری گذشته این سرزمین کهن را تداوم و تکامل بخشیده؛ بتواند جایگاه خاصی در معماری جهان را به خود اختصاص دهد.

"زنده یاد مهندس سید هادی میرمیران"


زمان تحویل و داوری طرح ها: مهلت تحویل طرح ها به دبیرخانه بنیاد حداکثر تا ساعت 16:00 روز شنبه 1400/11/16 است و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. نتایج داوری و اهداء جوایز در مراسم یادمان و جایزه معماری میرمیران طی هفته اول اردیبهشت سال 1401 در خانه هنرمندان ایران اعلام می گردد.

مدارک مورد نیاز و نحوه ارائه طرح: با عنایت به اینکه تهیه پوستر و ارسال آن برای شـرکت کنندگان مشکلاتی را در بر دارد، بنا به درخواست تعداد زیادی از شـرکت کنندگان مقرر شد چاپ پوستر با استفاده از فایل ارسالی شرکت کنندگان به طور یکنواخت از طریق بنیاد معماری میرمیران انجام شود؛ لذا شرکت کنندگان در مسابقه می بایست فایل خود را با کیفیت فقط150 dpi در ابعاد 166x74 سانتیمتر به صورت عمودی و در قالب فرمت گرافیکی TIFF به صورت ( لوح فشرده )CD به همراه اصل فیش واریزی به مبلغ 2،000،000ریال به شماره حساب موسسه معماری میرمیران در بانک پارسیان شعبه ملاصدرا به شماره 00100130209003 ( بابت هزینه چاپ پوستر ) و خلاصه توضیحات طرح حداکثر در یک صفحهA4 به زبان فارسی و یک صفحه انگلیسی و فایل کامپیوتری به دفتر بنیاد ارائه نمایند. ضمناً نوشتن نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تلفن ثابت و همراه روی CD ( لوح فشرده ) و روی پاکت محتوی مدارک طرح الزامی است ؛ ولی روی صفحات A4 و شیت مسابقه به هیچ عنوان مشخصات نوشته نشود. لازم به یادآوری است که مدارک تحویلی شامل یک عددCD یا لوح فشرده(مربوط به طرح و صفحه توضیحات) و اصل فیش بانکی واریز وجه و دوصفحه پرینت A4 توضیحات فارسی و انگلیسی می باشد. ( درصورت عدم توجه به این نکات طرح موردنظر در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.)

توجه: طرح هایــی که از آثـــار دیگـــر معمــاران (ایرانـی یا خارجـی) اقتبـاس شده باشد مــورد رسیدگــی قــرار نخواهـد گرفت و چنانچـه حتی بعـد از داوری نیـز مشخص گردد که طرح برنـده یا منتخب اقتباس از آثار دیگـران بوده است ضمن اقدام در خصوص استرداد جایــزه و لوح تقدیــر مراتب در نشریات معمـاری و شهرسـازی منعکس شده و حق هیچگونه اعتراضـی نخواهـد بود.

جوایز: نفر اول 100,000,000 ریال * نفر دوم 50,000,000 ریال * نفر سوم 30,000,000 ریال و علاوه بر نفـرات اول تا ســوم به 10 منتخــب دیگــر لـوح تقدیـــر اهــــداء خواهـد شد و همچنین آثــاری که از لحاظ گرافیکـــی خلاقانــه باشنــد، جوایـــزی از طـرف هیئــت داوران اهـــدا گردیـــده و از آثـــار مذکـــور به عنــوان پوستــر مسابقـه استفاده خواهد شــد.

هیئت داوران: اسامی هیئت داوران این مسابقه بر اساس حروف الفبا بدین شرح می باشد: آقای پروفسور ایرج اعتصام -آقای آیدین آغداشلو-آقای مهندس هوشنگ امیراردلان- آقای مهندس امیرپویا اصغری- آقای دکتر داراب دیبا ـ آقای مهندس آرمین محسن دانشگر -آقای مهندس سامان سیار- آقای مهندس فرشاد فرهی ـ آقای مهندس سید علیرضا قهاری ـ آقای پروفسور محمود گلابچی -آقای مهندس حمید میرمیران

پرسش و پاسخ: در صورتی که شرکت کنندگان سوالی در رابطه با موضوع و نحوه برگزاری مسابقه داشته باشند می توانند، به آدرس وبسایت بنیاد به نشانی:

Website:www.mirmiran-arch.org مراجعه کنند و یا از طریق شماره تلفن 09103449486 ، پست الکترونیکی بنیاد معماری میرمیران به نشانی: Email:info@mirmiran-arch.org ، واتس آپ به شماره ذکر شده، و همچنین از طریق دایرکت پیج اینستاگرام بنیاد mirmiran_architecture_fo سوالات خود را مطرح و پاسخ آن را دریافت نمایند.

آدرس دبیرخانه: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان جمشیدی (یکم) ، پلاک30 ، بنیاد معماری میرمیران.

logo-samandehi