مقالات

1401/6/21
طراحی مد و لباس در کاخ باکینگهام
هیچ‌وقت هیچ سورپرایزی در انتخاب‌ لباس های ملکه الیزابت دوم وجود نداشت، هرگز به ترندها توجه نکرد و در عوض روی کمد لباس‌های کلاسیک تمرکز کرد.
1401/6/19
تاثیر سبز طبیعت بر طراحی داخلی
اکنون که اکثر مردم در مناطق شهری زندگی می کنند، نیاز به نزدیک شدن به طبیعت به یک اولویت تبدیل شده است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به چگونگی استفاده رنگ سبز در دکوراسیون داخلی.
1401/3/23
موزه آینده دقیقاً چیست؟
آینده متعلق به کسانی است که می‌توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه باید آن را خلق کنید. این نقل قول از شیخ محمد رشید بن مکتوم بهترین توصیف از رسالت و چشم‌انداز موزه آینده است.
1400/10/30
ده هنرمند با بیشترین بازدید در نمایشگاه موزه ها در سال ۲۰۲۲
سال پیش رو وعده می دهد که پر از نمایشگاه های موزه های پیشگامانه باشد، از اولین نمایش گذشته نقاش بین رشته ای تحسین شده Nick Cave تا نمایشگاه بزرگی که بیش از شش دهه کار هنرمند و فعال چند رسانه ای Faith Ringgold را به نمایش می گذارد.
1400/10/21
بهترین آثار هنری عمومی 2021
در سال گذشته، موج جدیدی از پروژه‌های هنری عمومی در سراسر جهان ظاهر شد و جوامع محلی و محله‌ها را با هنرهای نوآورانه درگیر کرد. این آثار عمومی، از نمایش های نور مسحورکننده گرفته تا مجسمه های برنزی عظیم، منعکس کننده و در حال مقابله با تغییر و عدم اطمینان در دنیای اطراف ما هستند.
1400/11/4
رنگ چگونه بر معماری تاثیر می گذارد
همانطور که رنگ‌های یک نقاشی یا عکس انتزاعی می‌توانند حال و هوای خاصی ایجاد کنند، رنگ‌های یک ساختمان یا اتاق نیز می‌توانند عمیقاً بر احساس افرادی که از آن استفاده می‌کنند تأثیر بگذارد.
1400/10/8
هفت هنرمند رکوردشکن در حراجی های سال 2021
به دنبال اختلالات مربوط به بیماری همه گیر در سال 2020، سال 2021 ترکیبی از هنجارهای قدیمی بازار هنر و واقعیت های جدید دوران COVID-19 بود. رویدادها و حراج‌های حضوری بازگشتند، اما همچنان در کنار محیط‌های فروش دیجیتال جدید به همزیستی ادامه می‌دهند.ب
1400/9/28
بهترین کتاب های هنری 2021
منتقدان هنری روزنامه تایمز کتاب‌های مورد علاقه خود را از میان مجموعه کتاب‌های هنری امسال انتخاب کرده اند.
1399/12/25
ناظر ذهنی
پس از نوشتن مطلبی با عنوان «چیستی هویت هنری» در روزنامه «شرق»، در بخش دوم مقاله موضوعی را تحت عنوان ناظر ذهنی مطرح کردم که طبیعتا به دلیل محدودیت صفحه، چندان که لازم بود به آن پرداخته نشد و موضوع نیاز به بازشدن و توضیح بیشتر پیدا کرد و دوستانی نیز این نقیصه را به من متذکر شدند و خواستند تا در حد بضاعت، مطلب را باز کنم تا روشن‌تر شود.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 138
logo-samandehi