اخبار

1403/3/29
گرانترین تقاشی مسرقه جهان از کیست؟
نقاشی «کنسرت» اثر یوهانس ورمیر که امروزه ارزشی بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار برای آن برآورد می‌شود را می‌توان گران‌ترین نقاشی مسروقه تاریخ دانست.
1403/3/28
تغییر و تحول درون انسان و جهان پیرامون به روایت فیروزه اخلاقی
"مجموعه "دگرگونی" با الهام از نمادها در تمدن‌های مختلف، به‌ویژه با تأکید بر نمادهای آیین مهر، در راستای صلح، آزادی و برابری ایجاد شده است." این را فیروزه اخلاقی در حاشیه نمایشگاه اخیر خود در گالری kvfm فرانکفورت آلمان بیان کرد و تاکید نمود: این عنوان نشان‌دهنده تغییرات و تحولات درونی و بیرونی است که از طریق هنر به تصویر کشیده شده‌اند و هدف آن ترویج پیام صلح، آزادی و برابری بین انسان‌هاست. در ادامه خوانند گفتگو با این هنرمند باشید.
1403/3/21
معبد مصر چطور از آمریکا سر درآورد؟
موزه متروپولیتن این روزها خانه یکی از معبدهای باستانی مصر است اما امتیاز نگهداری از این بقایای باستانی به سادگی به متروپولیتن واگذار نشده است، بلکه مجموعه‌ای از عوامل از جمله پول و سیاست در رقابت برای نگهداری از این معبد تأثیرگذار بوده است.
1403/3/21
نگاهی بر آثار پل سزان
«پل سزان» را بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی «طبیعت بی‌جان» می‌شناسیم. سیب‌ها و پرتقال‌هایی با اشکال هندسی که روی میز قرار داده شده‌اند، نخستین تصاویری هستند که از آثار این نقاش فرانسوی در ذهن تداعی می‌شوند. با این حال «سزان» پرتره‌های زیادی خلق می‌کرد، اما با این رویکرد که به انسان همچون یک سوژه یکسان نگاه می‌کرد و حین خلق پرتره به جزئیات روانشناختی نمی‌پرداخت.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 13201
logo-samandehi