اخبار

1401/5/12
بهره مندی از ظرفیت شورای هنر در طرح «الزامی شدن پیوست فرهنگی در مصوبات دولت»
محمدمهدی اسماعیلی در جلسه امروز شورای هنر با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت علمی اعضای شورای هنر در «پیوست فرهنگی» مصوبات دولتی گفت: باید ساز و کاری فراهم شود تا از نقطه نظرات و دیدگاه‌های تخصصی اعضای شورای هنر در پیوست فرهنگی مصوبات دولتی استفاده شود.
1401/5/12
«چهارطاقی نیاسر» مصداق معماری و فناوری دوره ساسانی است
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان گفت: چهارطاقی نیاسر مصداق بارزی از دانش معماری و فناوری ساخت در دوره ساسانی است و همه جامعه نسبت به این اثر فاخر به‌عنوان یک اثر ملی و فراملی احساس مسئولیت می‌کنند.
1401/5/12
تالیف، تصحیح و به روزرسانی کتب درسی هنر در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در دستور کار قرار گرفت
در جلسه مشترک مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، موضوع تالیف و تصحیح و به روز رسانی کتب درسیِ هنر مورد بررسی قرار گرفت.
1401/5/12
سازمان بازرسی به ماجرای تابلو منتسب به مظفرالدین شاه ورود کرد
در پی انتشار عکس‌هایی از تابلو به فروش‌رفتۀ پرتره مظفرالدین شاه قاجار در حراجی کریستیز بریتانیا و جای خالی این تابلو روی دیوارهای کاخ گلستان در تهران سازمان بازرسی کل کشور به موضوع ورود کرد و بررسی در این خصوص آغاز شده است.
1401/5/12
خسارت میلیاردی سیل به بازار تاریخی اراک
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از خسارت ۲ میلیارد تومانی به مجموعه بازار تاریخی اراک به علت بارش‌های اخیر و جاری شدن سیل خبر داد.
1401/5/11
برگزاری نمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی “ عاشورا“ درنگارخانه لاله
نوشتار جدا از رسالتی که بر عهده دارد (خبررسانی) با تبدیل شدن به یک فرم در ترکیب بندی (کمپوزیسیون) با کل پوستر یگانه شده و به عنوان یک اثر تجسمی مستقل، نقوش ماندگاری را در ذهن مخاطب بر جای می گذارد. به عبارت دیگر پوستر با جدا شدن از موضوع خود همچون هر اثر هنری دیگر فارغ از زمان و مکان باقی می ماند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 11794
logo-samandehi